ارتقاء كميته امداد رودبار قصران | کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران
| Friday, August 17, 2018 - جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
منوی اصلی
آمار وبسایت
بازدید امروز : 332
بازدید دیروز : 1448
کل بازدید ها : 2838239
آدرس شما : 54.196.42.8

استقلال كميته امداد رودبار قصران از شميرانات

استقلال كميته امداد رودبار قصران از شميرانات

كميته امداد رودبارقصران براي خدمت رساني مطلوب تر به فقرا و محرومان، از شميرانات جدا شد.

 

طي مراسمي با حضور مدير كل كميته امداد استان تهران و هيئت همراه  و همچنين مسئولان شهري و انتظامي رودبار قصران كميته امداد اين شهرستان از شميرانات مستقل شد.

به گزارش روابط عمومي كميته امداد امام خميني (ره) استان تهران، محسن وليئي، مدير كل كميته امداد استان دراين مراسم با بيان اينكه كميته امداد  با هدف كاهش محروميت شكل گرفته است، گفت: با همه فعاليت ها و خدماتي كه نزديك به 40 سال انجام شده اما محروميت از قبل بيشتر شده است.

وي با تاكيد بر اينكه سازوكار افزايش فقرا و محرومان در سيستم هاي ديگري غير از كميته امداد و علت آن در جاي ديگري است، بيان كرد: بيماران سرطاني و صعب العلاج،زنان سرپرست خانوار،سالمندان، خانواده هاي زندانيان و افرادي كه نياز به كمك هاي موردي دارند جامعه هدف كميته امداد را تشكيل مي دهند.

مدير كل كميته امداد استان تهران با اشاره به اينكه هم اكنون دو ميليون و 500 هزار زن سرپرست خانوار دركشور وجود دارد، ادامه داد:  بيش از يك ميليون از زنان سرپرست خانوار فقير هستندو نياز به حمايت سازمان هاي حمايتي مثل كميته امداد و بهزيستي دارند.

وليئي افزود: در حال حاضر 230 هزار زنداني در كشور وجود دارند كه خانواده هاي 34 هزار نفر از آنان تحت حمايت كميته امداد هستند و از خدمات اين نهاد بهره مند مي شوند.

وي در بخش ديگري از سخنانش به دامنه فعاليت ها و گستردگي كميته امداد اشاره كرد و بيان داشت: يكي از دلايل گستردگي دامنه و فعاليت كميته امداد افزايش فقر در جامعه است  كه افتتاح دفاتر جديد كميته امداد جاي تبريك ندارد.

وي تاكيد كرد: توسعه كميته امداد و گسترده شدن فعاليت آن افتخار نيست، اما چون تكليف نظام است و طبق فرمايشات اميرمومنان حضرت علي(ع) بايد به فقرا كمك كنيم.

وليئي در پايان سخنانش  به توانمند سازي خانوارهاي تحت حمايت اشاره كرد و گفت: يكي از اهداف كميته امداد شكوفايي زمينه توانمند سازي خانوارهاي تحت حمايت است كه در سال جاري 187 ميليارد تومان براي اشتغال آنان در نظر گرفته شده و تا پايان سال 10 هزار خانوار تهراني مشغول به كار مي شوند.

تعداد بازدید : 216
نویسنده : معصومه رحمانی
تاریخ انتشار : 96/10/18